Sıkça Sorulanlar

OZON Nedir?

Ozon gazı, oksijen molekülünün 3 atomdan oluşmuş halidir. Ozon, Dünya’da bilinen en güçlü dezenfektandır.

OZON'un Özellikleri?

Bakteri, mantar, virüs, parazit, sporlar ve maytları ortadan kaldırır. Anti bakteriyeldir. Havada üreyen her türlü bakteri oluşumunu engeller. Odanızdaki sigara dumanı, yemek kokuları, evcil hayvan tüyü, küf kokuları ve aklınıza gelebilecek her türlü kötü kokuları yok eder. Astım ve alerji hastalığı riskini azaltır. İyileşmeyi hızlandırmak için bağışıklık sistemini uyarır. Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Uykunuzun kalitesini arttırır. Her gün kendinizi daha iyi hissedersiniz. Kimyasal maddeye gerek duymaz. Ozon gazı klora göre 3125 kat daha etkilidir Otel, hastane, okul, işyerleri gibi insanların bulunduğu ortamların sterilize edilmesinde kullanılır.

OZON Gazı Nasıl Etki Eder?

Ozon gazında bulunan 3. oksijen atomu ozon gazını son derece reaktif hale getirmektedir. Bu aktif oksijen atomu, kokuya neden olan moleküllerle reaksiyona girerek uçucu organik bileşiklerin okside edilmesini, ya da ortamda bulunan mikroorganizmaların hücre duvarını parçalayarak bu mikroorganizmaların yok edilmesini sağlar. Bu sürece oksidasyon adı verilmektedir. Oksidasyon sonrasında ozon gazı tekrar oksijen (O2) molekülüne dönüştüğü için ozon gazı son derece çevreci bir dezenfektan olarak anılmaktadır.

OZON Gazı Tehlikeli Midir?

Hayır. Ozon gazı gerekli dozajda insan sağlığına bir zarar vermez, Aksaray Üniversitesinden aldığımız rapor ile bu ispatlanmıştır. Occupational Safety and Health Administration (OSHA), World Health Organization (WHO) ve US Food and Drug Administration (FDA) gibi uluslararası örgütler ozon gazı limitlerini belirlemişlerdir. Ozon gazına 0.1 PPM’de 8 saat aralıksız maruz kalınması durumunda gözde ve burunda yanma, baş ağrısı, boğaz ağrısı, mide bulantısı gibi yan etkiler gözlemlenebilir. Ancak bu yan etkilerin hiçbiri kalıcı değildir. OLEY Ozon Sistemleri olarak üretim alanlarında yapılacak ozon uygulamalarında 0.05 PPM değerinin üstünde bir OZON salınımı yapılmaması için cihazlarımızı ayarlamaktayız.

Her OZON Jeneratörü Alınır mı?

Bu işlem son derece risklidir. Ozon jeneratörü alımı endüstriyel ozon gazı uygulamalarının yalnızca %25’ini oluşturmaktadır. Ozon gazından azami fayda sağlamak için 4 temel unsur bulunmaktadır; 1) Doğru Ozon Jeneratörü Seçimi 2) Doğru Projelendirmenin Yapılması 3) Ozon Gazının Etkin Takibi ve Kontrolü. 4) Sonuç Takibi ve Reçetelendirme Alışveriş sitelerinden alınan ozon jeneratörleri ile, mikroorganizma yapısı konusunda bilgisi olmayan ithalatçılar ya da projelendirme - ozon ölçüm, kontrol hizmeti - reçetelendirme hizmeti veremeyen ya da ezbere bazı formülleri uygulamaya çalışan firmalar ile ozon gazından etkin biçimde faydalanmak mümkün değildir. Bu tip ürün ve firmalar ile yapılan çalışmalarda ozon gazının etkin kullanılamamasına ek olarak, ozon gazının canlıda, havalandırma sisteminde, su hattında, hayvanlarda, alet ve ekipmanda, ortamda, çalışan personelde pek çok zarar ve sıkıntıya neden olduğu açıkça gözlemlenmektedir.

Sıkça Sorulanlar

Wait. What is WordPress?

Far far away, behind the word Mountains far from the countries Vokalia and {{Consonantia}}, there live the blind texts. Separated they live in Bookmark

How long do I get support?

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a {{small}} line

Do I need to renew my license?

Marks and devious Semikoli but the Little Blind Text didn’t listen. She packed her {{seven versalia}}, put her initial into the belt and made herself on the way.

Wait. What is WordPress?

Far far away, behind the word Mountains far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in {{Bookmark}}

How long do I get support?

Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small {{line}}

Do I need to renew my license?

Marks and devious Semikoli but the Little Blind Text didn’t listen. She packed her seven versalia, put her initial into the {{belt and made}}herself on the way.